Prohlédněte si vítězné projekty 5. ročníku soutěže Dřevo pro život

V současném převratu směrem k udržitelnosti a alternativním přírodním zdrojům dřevo ve svých nejrůznějších podobách a zpracováních představuje jedno z nejzajímavějších východisek ekologického stavitelství. Architekty i spotřebitele okouzluje nejen šetrností k životnímu prostředí, ale taktéž svými nespornými klady a příjemnou teplou domácí atmosférou, kterou žádný jiný prefabrikovaný materiál nedokáže zprostředkovat.

Těchto aspektů si cení i mladá architektka Lenka Trandová, která se rozhodla se svým pětičlenným týmem snahy o prosazení dřeva v nových alternativních projektech podpořit, ocenit a motivovat. Pod záštitou nadace Dřevo pro život tak vznikla unikátní soutěž Stavby s vůní dřeva podporující mladé ekologicky smýšlející studenty architektury. Tvůrcům nabízí nejen ocenění v podobě věcných cen a nejrůznějších exkurzí, především dává možnost porovnat své praktické zkušenosti a dovednosti s ostatními soutěžícími. Ve dvou kategoriích (Návrhy dřevěných staveb a Návrhy dřevěných konstrukcí) tak nejhodnotnější projekty vybírá odborná porota spolu se širokou veřejností, čímž spojuje dva nejdůležitější faktory hodnocení.

Do letošního 5. ročníku pod heslem Dřevo je cesta se přihlásilo padesát zajímavých studentských projektů z šesti nejprestižnějších českých architektonických fakult, z nichž porota ocenila šest nejhodnotnějších návrhů. A jak je vidět, budoucnost má opravdu vůni dřeva.

Další
Nejočekávanější elektromobily a hybridy pro druhou polovinu roku 2018