Auta na náplavce se blíží. Jaké hybridy a elektromobily zde potkáte?

Stejně jako v loňském roce i letos na pražských náplavkách proběhne akce Auta na náplavce. V období mezi 30. 8. a 2. 9. 2018 si budou moci návštěvníci zdarma prohlédnout to nejlepší ze současné modelové řady předních automobilek působících na českém trhu. Chybět samozřejmě nebudou ani hybridní modely nebo čisté elektromobily. Které to budou se dozvíte v následujících řádcích.

E.ON RÁDCE: KOLIK STOJÍ NEJLEVNĚJŠÍ ELEKTROMOBIL? CENA VÁS PŘEKVAPÍ

E.ON

I na letošním ročníku akce Auta na náplavce se budeme moci setkat se stánkem společnosti E.ON. Ta návštěvníkům představí  elektromobil Volkswagen e-Golf, který bude otevřen pro prohlídky veřejnosti.  Zájemci o vozidlo se budou moci na veškeré doplňující informace ptát proškoleného personálu, který jim vše potřebné potřebné sdělí.

Kia Niro

Kia Niro HEV
České zastoupení jihokorejské společnosti Kia u řeky vystaví hybridní model Niro HEV. Jedná se o první model značky Kia, který byl od počátku vývoje koncipován jako hybrid kombinující spalovací benzínový motor 1.6 GDI a pomocný elektromotor. Tato pohonná soustava disponuje dohromady výkonem 77 kW. Vůz se proslavil v roce 2017, kdy se mu podařilo získat titul ekologické auto roku v České republice a rovněž se mu podařilo zapsat se do české knihy rekordů jako Nejekologičtější hybrid v reálných podmínkách. Cena vozu v České republice startuje na částce 649 980 Kč.

 

Toyota Yaris

Toyota Yaris Hybrid

Malý kompaktní hatchback Yaris je nejmenší vůz v nabídce Toyoty a stejně tak je to i nejmenší nabízený hybrid této značky. Vůz vyžívá benzínový čtyřválec o objemu 1,5 litru s elektromotorem. Celkový výkon vozu činí 74 kW. Ceny modelu Yaris Hybrid v tuzemsku začínají na ceně 392 900 Kč.

 

Toyota C-HR

Toyota C-HR Hybrid

Toyota C-HR patří mezi vozy, které pro svůj odvážný design na ulici jen tak nepřehlédnete. Tento městský crossover si svou premiéru odbyl v roce 2016. Dostupný je v benzínové i hybridní variantě. Právě ta bude vystavena na náplavce. Pohonná soustava vozu je tvořena 1,8 litrovým čtyřválcovým zážehovým motorem a asynchronním elektromotorem. Výkon činí 90 kW. Cena hybridního C-HR startuje na 629 900 Kč.

 

Toyota RAV4

Toyota RAV4 Hybrid

Model RAV4 je největším členem hybridní rodiny vozů Toyota. Velké SUV je poháněno 2,5 litrovým benzínovým motorem a pomocným elektromotorem. Výkon této pohonné soustavy, která spolupracuje s automatickou převodovkou e-CVT, činí 147 kW. Cena modelu RAV4 Hybrid s pohonem předních kol začíná na 809 900 Kč, čtyřkolka startuje na ceně 859 900 Kč.

 

Lexus CT 200h

Lexus CT200h

Lexus CT 200h se řadí mezi prémiové kompaktní hatchbacky. Je poháněný benzínovým motorem o objemu 1,8 litru a elektromotorem. Zmíněná soustava posílá na kola výkon 100 kW. Cena Lexusu CT 200h v Čechách začíná na částce 750 000 Kč.

 

Lexus NX 300h

Lexus NX300h

Lexus NX 300h je zástupce velkých prémiových SUV, který zaujme především svým odvážným designem. Pod kapotou mu pracuje 2,5 litrový řadový čtyřválec spalující benzín a dvojice elektromotorů. Maximální výkon zmíněného systému dosahuje hodnoty 145 kW. Základní cena verze s pohonem všech kol činí 1 190 000 Kč.

 

Mitsubishi Outlander PHEV

Mitsubishi Outlander PHEV

Zástupce další japonské automobilky s sebou do Prahy přiveze velké hybridní SUV Outlander PHEV, které se chlubí titulem nejprodávanější hybridní SUV na světě. O pohon tohoto japonského SUV se stará soustava 2,4 litrového spalovacího motoru a dvou elektromotorů (každý na jedné nápravě). Celkově disponuje Outlander PHEV výkonem 149 kW. Cena vozu v hybridní variantě kvůli baterii o velké kapacitě statuje na částce 1 299 900 Kč.

 

Ford Mondeo HEV

Ford Mondeo HEV

Americký Ford na svém stánku představí hybridní verzi oblíbeného liftbacku Mondeo. Ten je poháněn dvoulitrovým benzínovým motorem, jenž spolupracuje s elektromotorem. Tato pohonná soustava disponuje výkonem 140 kW. Cena modelu Mondeo HEV v České republice startuje na 871 990 Kč.

 

Škoda Vision X

Škoda Vision X

Bezesporu největší hvězdou výstavy Auta na náplavce se stane zářivě zelená Škoda Vision X. Ta prožila svou světovou premiéru na letošním autosalonu v Ženevě. Tuzemská automobilka skrze tento koncept představila, jakým směrem by se ráda v budoucnu ubírala. Po stránce vzhledu Vision X navazuje na současný designový jazyk Škody, který již před několika lety nastavil její bývalý šéfdesigner Jozef Kabaň. Zároveň si ale můžeme všimnout i několika prvků nového designového směřování, počínaje nápisem ŠKODA na pátých dveřích nebo rozdělením zadních brzdových a předních světel. Nejzajímavější je ale technika, kterou tento koncept využívá. Pod jeho kapotou pracuje spalovací motor o objemu 1,5 litru na CNG, kterému sekunduje elektromotor. Podobnou hybridní kombinaci (motor na CNG a elektromotor) jsme na trhu doposud nikdy neviděli. Je tedy velkou otázkou, zda Škoda dokáže tento koncept přetavit v sériově využitelný produkt.

E.ON RÁDCE: KOLIK STOJÍ NEJLEVNĚJŠÍ ELEKTROMOBIL? CENA VÁS PŘEKVAPÍ

 

Volkswagen e-Golf

Volkswagen e-Golf

Volkswagen e-Golf patří mezi nejznámější a nejúspěšnější evropské elektromobily. Vůz stojí na technice Golfu sedmé generace, zároveň na něm najdeme spoustu prvků z konceptu e-Golf Touch. O pohon vozu se stará elektromotor s výkonem 100 kW. Ten ke svému napájení využívá baterii o kapacitě 33 kWh, která má vozu umožnit na jedno nabití ujet až 300 km. Cena nového modelu Volkswagen e-Golf začíná na hodnotě 981 900 Kč.

 

Renault ZOE

Renault Zoe

Ačkoli si Renault Zoe poměrně dlouho drží bez problému status nejprodávanějšího evropského elektromobilu, na tuzemském trhu je pro nás poměrně čerstvou novinkou. Maximální výkon elektromotoru vozu činí 68 kW. Elektrická energie je čerpána z baterie o kapacitě 40 kWh. Podle oficiálních zdrojů činí dojezd Zoe v reálných podmínkách až 300 km na jedno nabití. České ceny tohoto francouzského elektromobilu startují na částce 829 900 Kč.

Témata:

Doporučujeme

Další
První český elektromobil z roku 1895 měl hybridní pohon, který používá BMW i3