Bystřice nad Perštejnem

Bystřicko na Vysočině, ta pravá Vysočina mezi Žďárskými vrchy a Svrateckou hornatinou. Největší krásy místní krajiny můžete vidět během putování na kole či skútru, ke kterému je místní terén jako stvořený. Lesy, rybníky a krásně kopcovitá krajina kolem řeky Svratky má své kouzlo v každém ročním období. Navštivte na elektrokole či elektroskútru pohádkový hrad Pernštejn, naučnou vodohospodářskou stezku okolo Vírské přehrady a řeky Svratky, vyjeďte na vrcholky zdobené rozhlednami anebo si užívejte jízdu po klidných silnicích, které lemují krásné aleje letitých stromů. Odpočinek naleznete v EDEN centru – centru zelených vědomostí spolu s přírodní lékárnou, pivovarem a jízdárnou.

Půjčovna elektrokol a elektroskútrů

Půjčovna  mimo provoz.

CENTRUM EDEN
Nový Dvůr 31, Bystřice nad Pernštejnem
www.centrumeden.cz

Doporučené trasa

Pohádkový hrad Pernštejn a údolí řeky Svratky (trasa pro elektroskútr 46 km)
Z Centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem se přes obce Rožná dostanete do údolí řeky Nedvědičky, která vás zavede pod pohádkový hrad Pernštejn u Nedvědice. Dál budete pokračovat krásným údolím řeky Svratky přes Štěpánov nad Svratkou až do obce Vír a zpět do Bystřice.

Okolo Vírské přehrady (trasa pro elektroskútr 39 km)
Z Bystřice nad Pernštejnem se po trase vydáte k rozhledně Karasín a poté k románskému kostelíku sv. Michaela ve Vítochově. Dále trasa pokračuje do Dalečína a poté stoupá do kopců do Veselí, Hlubokého a k hrázi Vírské přehrady. Z centra turistiky – obce Vír, kde si můžete vyzkoušet zdolat zajištěné lezecké cesty– Via ferraty, se vydejte zpět do Bystřice nad Pernštejnem.

Krajinou rybníků k Santinimu (trasa pro elektroskútr 47 km)
Trasa vede do obce Zvole, kde se nachází koste sv. Václava od slavného J. B. Santiniho. Dále pokračujte kolem Šiklova mlýna – největšího zábavního westernového areálu v České republice a poté směrem na Moravec. Z Moravce letitými alejemi a krajinou rybníků dále do Horní a Dolní Libochové. Přes údolí říčky Loučky dojedete k Mitrovu a přes Milasín a Rožnou zpět do Bystřice nad Pernštejnem.

Přes Jimramov do Žďárských vrchů (trasa pro elektroskútr 48 km)
Z Bystřice nad Pernštejnem přijedeme do údolí řeky Svratky do Dalečína a proti jejímu proudu pokračujeme do Jimramova – oblíbeného nejen filmaři, ale i turisty. Z Jimramova čeká stoupání krajinou Žďárských vrchů do malebných vysočinských vesniček Kuklík, Odranec a Koníkov. Zpátky do Bystřice dojedeme přes Lísek a Domanín.

Podívejte se na video E-Půjčovny Bystřice nad Perštejnem

Témata:

Doporučujeme

Bystřice nad Perštejnem