Dětská televize ze staré krabice

Ať se to rodičům libí, nebo ne, sledování televize patří mezi oblíbené činnosti většiny dnešních dětí. Tento jednoduchý pasivní přístup k volnému času upozaďující fantazii a kreativitu může dobře posloužit během krátkého odpočinku mezi jednotlivými aktivitami, trávit tak ovšem denně několik hodin neprospívá fyzickému ani mentálnímu zdraví především v období dětství a dospívání. My vám dnes ovšem přinášíme variantu, která jistě hravě uspokojí jak děti, tak i dospělé, a zároveň uleví vaší domácnosti od přebytečného odpadu.

Velkou výhodou tohoto jednoduchého návodu je fakt, že všechny potřebné věci hravě naleznete v každé domácnosti. Několikabodový postup nejenže procvičí manuální zručnost a tvůrčího ducha – potrénuje také logické přemýšlení, jemnou motoriku a smysl pro instinktivní a intuitivní myšlení. Pokud budete na výrobku pracovat společně se svými dětmi, uvidíte, že si u této činnosti skvěle odpočinete, pobavíte se, a ještě svojí pozorností potěšíte své ratolesti, na čemž záleží ze všeho nejvíce.

E.ON RÁDCE: JAKÉ JSOU NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI TŘÍDĚNÍ ODPADU?

Pro výrobu televize potřebujete především papírovou krabici jakékoli výšky a délky – šířka je ovšem klíčová, neboť musí být minimálně o několik centimetrů užší nežli role od kuchyňských utěrek. Vnitřní obrázky můžete kreslit, čímkoli se vám zachce, skvělé jsou především syté a výrazné barvy jako fixy či výrazné pastelky. Tak neotálejte a pusťte se do práce a mějte stále na paměti, že tvůrčí proces může být stejně tak zábavný a uspokojivý jako samotný výsledek.

televize

 

Potřebujeme:

krabici
dvě role od kuchyňských ubrousků
pravítko
tužku
fixy, pastelky
pruh bílého papíru
lepicí pásku
řezák
nůžky
průhlednou fólii

televize

Krabici opatrně rozložíme naplocho, abychom se snadno dostali ke všem jejím stranám. Dávejte ovšem pozor, abyste ji nerozřezali moc a posléze se vám ji povedlo zpět složit s pomocí co nejmenšího dílu lepicí pásky.

 

televe

Do čelní strany vyřízneme průhled tak, aby nám po každé straně zbyly alespoň 3 cm krabice.

 

lve

Na otvor nalepíme průhlednou fólii simulující povrch obrazovky.

 

elevize

Na boční strany obkreslíme průměry role od ubrousků a vyřízneme je. Pro funkčnost musí být ve stejné výšce a vzdálenosti od sebe. Poté do nich nasuneme role tak, aby procházely vnitřkem krabice a zároveň na obou stranách koukaly ven dostatečně na to, aby se s nimi dalo otáčet.

 

televize

Na pruh papíru si pod sebe zhruba načrtneme několik výřezů a do nich posléze nakreslíme nejrůznější obrázky. Nejlepší je vymyslet nějaký kratičký příběh, který televizi dodá na dynamice.

 

televize

Papír natáhneme přes role a slepíme tak, aby jím mohly otáčet a papír neprokluzoval.

 

televize

Už stačí jenom složit krabici zase zpět a přední stranu dozdobíme nejrůznějšími malovanými tlačítky, čísly a vypínači.

E.ON RÁDCE: JAKÉ JSOU NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI TŘÍDĚNÍ ODPADU?

Témata:

Doporučujeme

Další
Malé nenasytné očičko