Dětský fotoaparát na hraní z kartonu

Fantazie dětského světa nezná hranic. Neexistují žádná pravidla ani omezení, vše je možné a vše může být čímkoli jiným. Síla hry nezávisí na pravosti hraček, záleží pouze a jen na představivosti a nadšení jejího tvůrce. Proto bývají dětem mnohem bližší hračky, které si vytvoří samy, podle svých vlastních představ a kritérií. K tomu je nejlepší použít věci, které máte doma, a pravděpodobně byste se jich zbavili. Například karton, plastové lahve, a tak dále.

Maketa fotoaparátu je věc, která zcela přesně naplňuje heslo „za málo peněz hodně legrace“. Její výroba nezabere více než půl hodiny a veškerý potřebný materiál najdete v každé domácnosti. Berte tento návod spíše jako inspiraci a zkuste vy sami zapojit kreativitu. Postup je jednoduchý, a tak nechává tvůrci široký prostor k realizaci jeho vlastních představ. Tak se nebojte vrátit do dětských let a pusťte se s chutí do práce, uvidíte, že u svého potomka stoprocentně zabodujete.

fotoaparát

Potřebujeme:

Papírová krabička velikosti zhruba 10 x 20 cm
Lepidlo či silikonová pistole
Oboustranná lepicí páska
Barevný papír
Tenčí černý fix
Víčko od šamponu či sprchového gelu
Průhledné víčko od deodorantu či podobného produktu
Popruh dlouhý cca 40 cm
Dvě plastová poutka či knoflíky

Postup:

fotoaparát

Dle velikosti krabice si naměřte šířku a délku pruhu barevného papíru – nejlépe tak, aby byl nižší cca o 4 cm než samotná krabička. Pruh ustřihněte a z jedné strany nalepte oboustrannou lepicí pásku. Poté barevný pruh přilepte na krabičku tak, aby nahoře i dole zůstal stejný prázdný prostor.

fotoaparát

Vezměte fixu a na krabičku naznačte hledáček a další páčky či čudlíky. Poté otevřete víčko od šamponu a označte jej slovem „camera“. Můžete přidat jakékoli jiné náležitosti, jako například značku, typ či číslo fotoaparátu. Podrobnosti jsou základ úspěchu. Silikonem či tekutým lepidlem nalepte víčko jako objektiv doprostřed barevného papíru. Stejným způsobem připevněte i průhledné víčko od deodorantu jako blesk na vrchní stranu krabičky.

fotoaparát

Nakonec připevněte pásek kolem krku, na kterém mohou malí fotografové bezpečně nosit svůj přístroj. Délku pásku zhruba odhadněte podle výšky vašeho potomka a konce pásku přilepte na strany krabičky. Poté je dozdobte plastovými poutky nebo knoflíky, aby celý produkt nabyl na věrohodnosti, děti si na detaily potrpí. Teď už stačí jen rozehrát hru a vydat se na lov fascinujících snímků dalekých krajin.

fotoaparát

Témata:

Doporučujeme

Další
TV žrouti