Inspirativní celebrity, kterým není osud Země lhostejný, a stojí je za to sledovat v roce 2017

Na sociálních sítích se můžete dostat na místa, kam byste se jinak nepodívali. Můžete sledovat fotografy projíždějící svět stejně jako start-upy budoucích velkých značek. Díky sociálním sítím se můžete přiblížit i svým oblíbeným hercům a herečkám, a dozvědět se tak něco málo z jejich osobních životů.

Následující seznam převážně hollywoodských celebrit své sociální sítě nevyužívá k sebepropagaci a fotky jejich obědů na nich také nenajdete. Těmto slavným osobnostem jde na sociálních sítích o to zviditelnit své projekty, charity nebo snahy spojené s ekologií a udržitelným rozvojem.

 

Leonardo DiCaprio

dicapr

Na vrcholu pomyslného žebříčku celebrit zabývajících se ochranou životního prostředí stojí Leonardo DiCaprio. Kromě nejnovějšího dokumentárního počinu Before the Flood, zachycujícího reálné dopady změn klimatu, se DiCaprio věnuje i své organizaci Leonardo DiCaprio Foundation, jejímž cílem je ochrana biodiverzity, oceánů nebo obnova přírody a života v ní. Organizaci založil už ve svých 24 letech. Za svou činnost spojenou s bojem proti globálnímu oteplování byl roku 2014 jmenován poslem míru OSN.

Instagramu Leonarda DiCapria se o jeho hereckých úspěších mnoho nedozvíte, zato o vlivu člověka na přírodu mnohé.

 

 

 

 

Tom Hanks

Toma hanks

Tom Hanks byl v roce 2007 vůbec prvním, kdo si objednal elektrické auto eBox, a láska k autům na alternativní pohon mu zůstala, protože nyní má elektrická auta již dvě. Hanks dobrovolničí v charitativní organizaci The Nature Conservancy, jejímž cílem není nic menšího než „ochránit půdu a vodu, na které jsme všichni závislí“.

E.ON RÁDCE: JAK MŮŽE EKOLOGIE ŠETŘIT PENÍZE?

Jeho lásku k autům a fotografie předmětů, které najdete náhodně ležet na ulici, můžete sledovat na jeho twitterovém účtu, kam dává i novinky ze svého dobrovolničení pro The Nature Conservancy.

 

Jamie Oliver

jamie oliver

Tvář Jamieho Olivera znáte díky vaření, proto zajisté nepřekvapí, že hlavním zájmem jeho enviromentálních snah je jídlo. V rámci udržitelného rozvoje se pár dní v týdnu vzdává masných výrobků, bojuje proti nelegálnímu rybolovu a jeho nevyžádaným přebytkům a podporuje producenty organických potravin.

Recepty od Jamieho Olivera, ty s masem i bez masa, najdete na jeho Twitteru.

 

Princ Charles

princ charles

Princ z Walesu a následník britského trůnu Princ Charles se zabývá charitativní prací ve více než 18 charitách, kterým předsedá, jeho pozornost má také ale udržitelný rozvoj. Podporuje britský lid v konzumaci organické stravy, podporuje organické pěstování a nabádá k menší konzumaci masa a omezenému plýtvání vody.

Na Twitteru Clarence House můžete sledovat aktivity celé královské rodiny.

 

Pierce Brosnan

pierce brosman

Někdejší představitel Jamese Bonda Pierce Brosnan je označován za nejlépe oblečeného ekologa. Důvody k tomu ale nenajdete jen v jeho šatníku. Brosnan se zabývá ochranou zvířat, vodních zdrojů a mořských živočichů. Propaguje ochranu velryb a podporuje právníky, kteří brání přírodu kolem nás.

Sledováním Twitteru Pierce Brosnana získáte aktuální informace o ochraně velryb a života na Arktidě.

 

Edward Norton

norton

Edwarda Nortona sice živí hraní v hollywoodských filmech, jeho životním cílem je ale aktivismus, a to jak ekologický, tak sociální. Bojuje za práva všech na důstojné a energeticky udržitelné bydlení bez ohledu na to, kolik nebo zda vydělávají. Je prezidentem americké pobočky organizace ochraňující ekosystém východní Afriky a život etnické skupiny Masajů. V roce 2010 se stal poslem míru OSN pro biodiverzitu.

Díky Twitteru Edwarda Nortona se mimo jiné dozvíte o projektech, které skrze crowdfunding sbírají peníze.

 

Paul McCartney

mccany

Paul McCartney je přes 40 let vegetarián a aktivně bojuje za práva zvířat, je proti testování na nich a proti neetickému zacházení se zvířaty na jatkách. Zároveň podporuje iniciativu Greenpeace Save the Arctic, která má za cíl ochránit Arktidu od těžení a neudržitelného rybářského průmyslu.

Díky Twitteru Paula McCartneyho se dozvíte například o ohrožených druzích zvířat.

E.ON RÁDCE: JAK MŮŽE EKOLOGIE ŠETŘIT PENÍZE?

 

Charlize Theron

theron

Jedním z dalších poslů míru je i herečka Charlize Theron. Tento titul udělovaný Organizací spojených národů si vysloužila díky svému boji proti nemoci HIV/AIDS, který podporuje i skrze svou organizaci Charlize Africa Outreach. Je aktivní členkou organizace bojující za práva zvířat PETA a vystupuje proti používání kožešin.

E.ON RÁDCE: JAK MŮŽE EKOLOGIE ŠETŘIT PENÍZE?

Do seznamu se nedostal režisér James Cameron, herečka Cate Blanchett, Julia Roberts, Natalia Portman, herec Robert Redford a ani Matt Damon, kteří by na něj právem patřili. Bohužel nemají sociální sítě, kde byste mohli sledovat jejich aktivity.

Témata:

Doporučujeme

Další
Napijte se vody. Dokud to jde