Nabíjení mobilu dupáním

Neuděláte bez wi-fi připojení a nabíječky na telefon ani krok? Nadšenci z newyorské skupiny Volta Group, sdružující designéry, vynálezce i fandy nových technologií, pro vás mají řešení. 

Skupina Volta Group představila první sérii dobíjecích stanic pro mobily nazvaných EnGo. Zařízení dokáže dobít až čtrnáct mobilů naráz a navíc pracuje s originální kombinací dvou zdrojů čisté energie. 

Okolo prvního veřejně přístupného dobíjecího pultu EnGo, který stojí v centru kampusu Webster University v Saint Louis, je stále živo. A to je víc než dobře, protože celý instalovaný modul se částečně dobíjí kinetickou energií, kterou přístroji dodávají lidé procházející po okolo napojených energo-dlaždicích. 

Každý člověk tedy nabíjí baterie systému jen tím, že projde kolem, což na rušné univerzitě není zřídkavý jev. Aby však byla funkce stanice EnGo zaručena na sto procent, je pult vybaven ještě solárním panelem. 

Dobíjet tu přes kabel můžete až desítku mobilů (případně tabletů, čteček a jiných kompatibilních zařízení), nebo můžete využít dvou USB portů, případně dvě plošky pro bezdrátové dobíjení. EnGo nenabízí jen připojení k elektřině, ale také volný wi-fi signál a interkom pro pohotovostní případy. 

Vedení Webster University potvrdilo, že první stanice EnGo od skupiny VoltaGroup přišla na téměř 20 000 dolarů. Protože však tento druh technologie "přesně reprezentuje hodnoty ústavu, udržitelnosti, ekologie a soběstačnosti", hodlají pořídit ještě další.

Témata:

Doporučujeme

Další
VIDEO: Vědci v Singapuru vyvinuli systém pro ovládání hmyzu. Bude pomáhat při přírodních katastrofách.