NÁVOD: Jak přeměnit staré tričko na módní nákupní tašku

Znáte to, jdete nakoupit a u pokladny zjistíte, že toho máte víc, než jste původně plánovali. Nebo cestou z práce narazíte na farmářské trhy, odkud se s prázdnou prostě nechodí. Najednou zjišťujete, že svůj nákup nemáte jak odnést a z igelitových tašek vám naskakuje husí kůže. Pro takové případy máme jednoduchou radu – noste si v kapse či batohu ještě jednou skladnou látkovou tašku, kterou budete mít v takových situacích vždy při ruce. My vám dnes ukážeme jednu z možností, jak si takovou skladnou, lehkou, stylovou a především prostornou tašku vlastnoručně a bez zbytečných výdajů vyrobit.

Staré oblečení lze recyklovat mnoha způsoby. Nejlepším z nich je dozajista charita či kontejnery na textil, nicméně jej můžete také kreativně využít jako tvůrčí materiál. V tomto případě vám postačí základní zručnost, jehla s nití a staré, klidně děravé, tričko. Během několika minut si vytvoříte nákupní tašku, jejíž přednosti během každodenního života opravdu oceníte. Materiál trička bývá pevný a přitom pružný, objem se tak přizpůsobí vašemu nákupu a zároveň se nemusíte bát, že se vám během cesty domů vysype na ulici. Průstřihy plní nejen estetickou, ale především objemovou funkci, což značně rozšiřuje prostorové limity tašky. Tak proberte šatník a pusťte se do toho.

Potřebovat budeme

Potřebujeme:

staré tričko
nůžky
jehlu
nit

Postup:

Nejprve zhotovíme v přední straně trička průstřihy dlouhé cca 2 cm. Necháváme jim dostatečné rozestupy a dáváme pozor, aby kvůli jejich blízkosti nehrozilo protrhnutí. Průstřihy taktéž neděláme příliš velké, aby nám jimi věci nepropadávaly ven. Se stříháním skončíme podle vlastního uvážení zhruba ve výši spodní hranice rukávů.

Průstřihy v tričku

Pod průramky odstřihneme vrchní část trička a vytvoříme tam horní lem s uchy. Po odstřižení obrátíme tričko naruby a jeho konec pevně zašijeme. Můžeme použít šicí stroj, nicméně stejně dobře to zvládneme i v ruce. Poté tričko opět obrátíme švem dovnitř a můžeme vyrazit nakupovat.

Koláč výroba tašky

Tašky ze starých triček

Témata:

Doporučujeme

NÁVOD: Jak přeměnit staré tričko na módní nákupní tašku
Další
TV žrouti