Miniskleník ze starých obalů na CD

Ruku v ruce s nezastavitelným vývojem nových technologií postupují i využívané mediální nosiče digitálních dat. Zázrak jménem cédéčko, který před pětadvaceti lety zcela nahradil magnetofonové kazety a VHS, dnes již téměř na žádném moderním přehrávači nespustíte. Nezbývá vám než své kompletní sbírky hudebních velikánů oprašovat nebo jít s dobou a na všechna tato data pořídit jeden malý flashdisk. Ale co se starými obaly od CD?

Recyklace starých plastových obalů sice nepředstavuje tak velký problém jako recyklace samotných CD nosičů, nicméně procento jejich následné využitelnosti při recyklaci dosahuje mizivého výsledku. Mnohem lepší variantou tak může být alternativní cesta jejich využití. Existuje mnoho vedlejších silných stránek, které při běžném užívání nedokážete docenit. Ty vám vylepší či usnadní chod vaší domácnosti a zároveň ušetří jak vaši cestu do sběrného dvora, tak i životní prostředí.  Vyzkoušejte náš dnešní kutilský tip, který poskytne druhou šanci starým a nevyužitelným obalům od CD a zároveň pomůže i v chladnějších obdobích udržet vhodné klimatické podmínky pro růst některých teplomilnějších domácích rostlin. Tak zahoďte sentiment a přetvořte své staré sbírky hudby 90. let v mnohoúčelový domácí skleník.

skleník

Potřebujeme:


29 průhledných obalů od CD
silikonovou pistoli s několika náplněmi
4 malé panty
2 úchytky na šuplíky či cokoli, co poslouží při otvírání víka skleníku
pravý úhel

 

Boky skleníku

 

skleník

Nejprve si vytvořte dvě delší strany skleníku. Z estetických důvodů obaly směřujte vždy delší stranou nalevo. Pojte je rovnoměrnou dávkou silikonu ve dvou řadách po třech kusech.

 

 

skleník

Kratší boční strany vytvořte stejným postupem, nicméně pouze ve dvou řadách po dvou obalech.

 

 

skleník

Nyní strany spojte dohromady. Položte si kratší stranu na pracovní plochu a pomocí pravého úhlu na ni kolmo přiložte stranu delší. Jelikož má CD obal i určitou tloušťku, strany musíte překrývat střídavě.

 

Střecha

 

skleník

Nyní slepte dvakrát tři obaly v jedné řadě, čímž vzniknou horní víka skleníku a na vrcholy obou stran delších stěn skleníku zvenku přilepte panty tak, aby jejich horní část zcela ležela přes vrchní hranu.

 

 

skleník

Na volnou část pantu naneste silikon a přilepte střešní křídla skleníku.

 

 

skleník

Po připevnění madel pro odklopení vík už jen najděte pro skleník vhodné místo s dostatečným dopadem denního světla a můžete nastěhovat jeho nové nájemníky.

Témata:

Doporučujeme

Další
TV žrouti