NÁVOD: Co se starým tenisákem?

Ať už hrajeme tenis profesionálně, rekreačně či tomuto sportu neholdujeme vůbec, tenisový míček má doma téměř každý (až se kolikrát divíme, kde jsme k němu vůbec přišli). I když si ale říkáme, že ho určitě někdy využijeme, často se jen válí v garáži či pod postelí a sedá na něj prach. Někdy naopak při tenise nebo podobné hře zjistíme, že je míček naprasklý, zpuchřelý a poškozený, což jeho využití značně omezuje a hodí se už jen do odpadkového koše. Proč je ale vyhazovat, když je můžeme originálně a prakticky recyklovat?

Kulatý tvar, měkký povrch a přitažlivá barevnost nabízí mnoho různých možností dalšího využití. Vzhledem k materiálové kombinaci a špatné likvidaci přináší zároveň kutilská recyklace přidanou hodnotu v podobě šetrnosti k životnímu prostředí. Zkuste zapojit fantazii a hravost, jistě vymyslíte mnoho dalších možností. My vám přinášíme rovnou tři!

tenisák

Květináč pro odolnější květiny

Dutina míčku poslouží jako nádoba na zeminu, nepropustný vnitřek skvěle drží vlhkost a zelený plášť pomůže s krajinným zasazením do zeleného okolí našich zahrad. Stačí jen vyříznout malou díru do strany míčku, naplnit míček hlínou a zasadit do něj jakoukoli odolnější květinu.

Pokud pro kvalitní růst rostlina potřebuje odvod tekutin, stačí do spodní části míčku propíchat několik dírek, kterými voda může vytékat a květina si tak ze zalité zeminy vzít pouze tolik, kolik sama potřebuje. Zabráníte tak uhnívání kořínků.

Podrží poštu i klíče

tenisák

Nemáte před domem schránku a pošta se vám každý den nevzhledně válí na prahu dveří? Máme pro vás skvělé a jednoduché řešení. Stačí jen řezákem či ostrým nožem udělat zářez procházející zhruba polovinou balonku a ten pak hřebíkem přitlouct na vchodové dveře. Pak už jen pro dotvoření komického charakteru nalepte či dokreslete oči a z tenisového míčku je rázem praktický a vtipný držák.

Tento trik lze také využít i pro uschování či připevnění dalších drobných předmětů, jako jsou klíče, vizitky či časopisy.

Peněženka na zip

tenisák

A pro velké vtipálky ještě jeden speciální tip – vyrobte si z balonku praktickou a funkční peněženku. Je to rychlé a vystačíte si jen se zipem a kvalitním univerzálním chemoprénovým lepidlem. Míček rozřízněte na dvě půlky a gumové okraje potřete vrstvou lepidla. Nechte cca 5 až 10 minut lehce zatáhnout a poté po obvodu přilepte zip tak, aby jezdec směřoval směrem ven. Nechte zaschnout a vytvrdit a můžete vyrazit na nákup. Uvidíte, že s touto originální peněženkou uděláte velkou parádu.

tenisák

tenisák

 

Témata:

Doporučujeme

Další
TV žrouti