NÁVOD: Domácí voňavá vánoční lampa

Vánoční svátky prožívá každý po svém. Někdo miluje třpytivé ozdoby, barevná světýlka a nekonečné variace zlatočervených odstínů, jiní si potrpí na skromnější výzdobu a světla svíček. Co ale navodí slavnostní atmosféru pro každého je typická vůně sušeného ovoce, lesních plodin a vánočního koření. Ať už skořice, hřebíček, pomeranč či borové šišky, tyto specifické vůně zvednou náladu zaručeně každému. Dnes můžete všechny tyto elementy spojit v jednu krásnou světelnou dekoraci, a ještě si při výrobě skvěle pročistit hlavu.

Velkou výhodou této dekorace je možnost použití materiálu, který najdete v každé spíži a lednici. Využijte vlastní fantazie a vyberte si vůně podle vlastního vkusu. Pro jejich zvýraznění pak můžete do finální směsi přidat pár kapek oblíbeného esenciálního oleje. Osvětlení lze použít jak uvnitř na okně či stole, tak i venku v zahradě nebo na terase, kde krásně vykreslí zimní krajinu.

Co potřebujeme

Potřebujeme:

zavařovací sklenici s kovovým víčkem
knot dostatečně dlouhý, aby dosáhl na dno sklenice
šišky, větve, pomeranče, citrony, skořici a další koření – dle vlastních preferencí
rostlinný olej
hřebík

Postup výroby

Postup:

Nejprve si připravíme všechny ingredience. Pomeranč a citron nakrájíme na půlkolečka, šištičky a větve očistíme a z koření vybereme jen pěkné reprezentativní kusy. Poté je kolem knotu postupně aranžujeme do sklenice a zaléváme olejem až cca 2 cm pod okraj sklenice. Nakonec uděláme hřebíkem dírku ve víčku, protáhneme jí knot a sklenici zavřeme.

2

2

Témata:

Doporučujeme

Další
TV žrouti