NÁVOD: Jak vyrobit peněženku z lahvičky od šamponu

O plastech, jejich třídění, nadprodukci a složité likvidaci již bylo řečeno opravdu mnoho a v rámci současné vyhrocené situace se cení každý sebemenší nápad na jejich opakované využití. Domácím do it yourself zpracováním odpadového materiálu sice ekologickou situaci nespasíte, nicméně přispějete svojí troškou do mlýna a navíc naučíte sebe i své blízké k pokornějšímu přístupu k odpadovému materiálu. Tak využijte potenciálu prázdných plastových obalů a dejte jim ještě na chvíli další možnost uplatnění – třeba v podobě malé důmyslné peněženky na drobné.

Výroba je velmi snadná a při nákupech s ní jistě uděláte velkou paráduJ. Nejlépe se hodí prázdné lahvičky od drogistického zboží (šampony, sprchové gely apod.), které mají silné a přitom pružné stěny. Výrobek může stejně dobře posloužit například jako klíčenka či hračka pro vaše nejmenší. V takovém případě však dbejte speciální opatrnosti a důkladně zakulaťte všechny ostré hrany.

1

Potřebujeme:

Prázdné pet obaly od šamponu či sprchového gelu
řetízek (seženete v galanterii či hobby marketech)
řezák
nůžky
fixu
cvočky
děrovačku

Postup:

Ze všeho nejdříve pet lahve důkladně vypláchneme, necháme okapat a osušíme. Pro snadnější vymývání můžeme uříznout hrdlo. Vymývání je velmi důležité, neboť při nedbalém očištění nám lahev bude při řezání klouzat a mohlo by dojít k úrazu.

1

Následně si fixou naznačíme, kudy povedeme řez a kýžený tvar opatrně vyřízneme. Pokud se nám s řezákem nemanipuluje pohodlně nebo jsou plastové stěny příliš tlusté, můžeme si pomoci nůžkami. Veškeré hrany důkladně zakulatíme.

1

Do víčka a spodní části pak podle návodu na obalu natlačíme cvočky. Dírkou po děrovači protáhneme řetízek a můžeme vyrazit na nákupy.

1

Témata:

Doporučujeme

Další
TV žrouti