NÁVOD: Krabička z plastového kanystru

Položme si ruku na srdce a upřímně si řekněme, komu šuplíky pracovního stolu a police dílny či garáže nepřetékají drobnostmi nejrůznějšího typu. Ať už kancelářské potřeby, drobné nářadí, hřebíky či sponky do vlasů… Povaluje se to všude možně, a když to člověk zrovna potřebuje, nikdy to není po ruce. Pokud jste se nyní podívali do zrcadla, je na čase přistoupit k jediné možné variantě – vše důkladně roztřídit, sesumírovat a vytvořit si přehledný systém domácnosti.

E.ON RÁDCE: JAK PROVÁDĚT TŘÍDĚNÍ PLASTŮ?

K takovému kroku je však zapotřebí vhodného prostoru k uložení v podobě nejrůznějších sáčků, nádob, košíků a krabic, a to z hlediska užité hodnoty nejlépe plastových. Jsou lehké, pevné, zadržují vlhkost a skvěle drží tvar. Když si k tomu připočtete, kolik plastu denně doma vyhodíte, spojení těchto dvou problémů představuje ideální řešení. Vyrobte si z prázdných plastů sadu pěkných a funkčních krabiček.

Nejlépe se vyrábí z plastových nádob od nejrůznějších čisticích a pracích prostředků, protože jsou větší, pevnější a mají hranatou základnu. Pikslu si však můžete zhotovit i z klasické kruhovité PET lahve, kreativitě se meze nekladou. Průhledné plasty navíc nesou výhodu viditelnosti obsahu uložených věcí, krabičky tak nepotřebují popisky a vy okamžitě víte, kde je co uložené. Tak už další petky nevyhazujte a zkuste spojit příjemné s užitečným. Nepotřebujete k tomu nic a za pár minut jste hotoví. Výsledek vás určitě příjemně překvapí.

potřebujeme:

Potřebujeme

kanystry (nádoby od pracích a mycích prostředků)
řezák
fixa
pravítko

Postup:

koláž 1

Nejprve si na PET lahev nakreslete zevrubný tvar krabičky. Nezapomeňte, že se jedná o jeden kompaktní kus, proto nesmíte žádnou z částí nedopatřením odříznout. Hloubku dna krabice volte podle velikosti věcí, které do ní následně chcete ukládat, ideální je výška od 4 do 10 cm. K výšce vnitřku krabičky na obou kratších stranách ještě přidáme cca 2 cm jako bočnice, které se následně zahnou dovnitř, aby nám při zavření uložené věci v krabičce lépe držely. Na zadní stranu petky poté přidáme ještě víko na zavírání, jehož výška se odvíjí od délky boční strany (víko = 2x délka lahve, to znamená, že pokud je kratší strana lahve například 4 cm, víko necháme dlouhé alespoň 8 cm).

koláž 2

E.ON RÁDCE: JAK PROVÁDĚT TŘÍDĚNÍ PLASTŮ?

Nyní celý předkreslený tvar z nádoby opatrně vyřízneme. Místa, kde se má plast ohnout, je nejlepší v hraně ohybu lehounce naříznout; plast se ohne mnohem jednodušeji a pravidelněji, a vy tak docílíte preciznějších hran. Když máme krabičku složenou, do přední části nařízneme zářez zhruba 4 cm dlouhý a ve stejné délce vytvoříme na víku zobáček. Prostrčením zobáčku zářezem krabičku důmyslně uzavřeme.

hotový výrobek

Témata:

Doporučujeme

Další
TV žrouti