NÁVOD: Nákupní taška ze starého trička

Náš šatník čas od času potřebuje trochu provětrat a poté nastává těžké rozhodování, jak se starým a nepoužitelným oblečením naložit. Správných možností je mnoho (armády spásy, obdarování svých kamarádů či textilní charitativní kontejnery). My si dnes ukážeme, jak snadno a rychle starý materiál recyklovat na znovu využitelný kousek. Doslova na koleni si tak díky vlastní kreativitě a troše zručnosti můžete vyrobit originální nákupní tašku z jakéhokoli starého trička.

E.ON RÁDCE: JAK MŮŽE EKOLOGIE ŠETŘIT PENÍZE?

Ať už s potiskem, jednobarevné či vzorkované, volba záleží jen na vašem vkusu. Doporučuji ovšem použít tričko s vyšší gramáží (pro větší nosnost). Hloubka tašky závisí na délce použitého trička, nicméně pokud je materiál s příměsí elastanu, taška se s větším zatížením přizpůsobí objemu nákladu.

taska

Potřebujeme:

staré tričko
nůžky
provázek

 

Postup:

tričko

Tričko obrátíme švy ven a rozložíme jej na pracovní plochu tak, aby se na žádných místech nehrbilo či nepřekrývalo. V tom pomůže přejetí rozehřátou žehličkou, které případné sklady prozradí. Nejprve ustřihneme rukávy kolem švů, jako bychom z něj chtěli udělat tílko.

 

tričko

Stejně tak naložíme i s oblastí kolem krku, kterou prostřihneme od zhruba stejné hloubky jako rukávy. Čím více látky mezi rukávy a výstřihem ponecháte, tím nosnější tašku vyrobíte.

 

tričko

Nyní si ustřihněte kus provazu a svažte spodní část trička tak, aby ani v jednom místě nezůstalo otevřené. Provaz důkladně utáhněte a dejte si záležet na pevnosti uzlu. Tímto krokem vytváříte dno tašky, které by posléze mělo udržet i sebetěžší nákup. Po obrácení trička zpět do původní polohy (švy dovnitř) je taška připravena k okamžitému použití.

 

tričko

E.ON RÁDCE: JAK MŮŽE EKOLOGIE ŠETŘIT PENÍZE?

Témata:

Doporučujeme

Další
TV žrouti