NÁVOD: Organizér do dílny ze starých pet lahví

Udržet pořádek v dílně, pracovně či garáži bývá nelehkým úkolem pro většinu z nás. I když si pracovní plochu důkladně uklízíme, během tvůrčího procesu se stejně zase rychle nepořádek vytvoří. Tím více to platí, pokud pracujeme s množstvím drobných předmětů uložených do nejrůznějších krabiček, pytlíčků nebo dóziček, jako jsou například, šroubky, podložky a hřebíky. Pokud jsou vám tyto situace více než povědomé a nechce se vám investovat velké finanční prostředky do nejrůznějších pracovních organizérů, přinášíme vám skvělé a jednoduché řešení.

Základními podmínkami, které by měl každý pracovní organizér určitě splňovat, jsou průhlednost, nosnost, prostornost a snadná manipulace. Průhlednost je důležitá především z důvodu snadné a rychlé orientace při práci a nosnost zase v rámci uschování různě těžkých pracovních elementů. Konstrukce a materiál plastových lahví jsou v tomto případě naprosto ideální a navíc můžete usínat s dobrým pocitem správného přístupu k ekologii a recyklaci. Využít lze jakkoli velké a tvarově rozmanité lahve – myslete jen na to, aby prostor na odebírání materiálu a jeho umístění odpovídalo velikosti rukou a materiál se tak dal odebírat i ze samého dna.

E.ON RÁDCE: JAK PROVÁDĚT TŘÍDĚNÍ PLASTŮ?

Důležitou volbou je taktéž podkladová deska, na kterou se vyrobený organizér chystáte umístit. Pokud máte v pracovně pouze omítnuté stěny, můžete hřebíčky buď natlouct přímo do zdi, nebo využít dřevěné desky, kterou poté o stěnu opřete. Lahve se dají natlouct například i na dřevěné dveře či okenice, ovšem vždy berte v potaz jejich snadnou přístupnost a využitelnost. Základní motivací k výrobě je přeci usnadnění práce.

Potřebujeme:

 

Potřebujeme:

prázdné plastové lahve různých tvarů a velikostí

řezák

šroubovací očka

kladivo

delší hřebíky

fixu

 

Postup:

1

Do horní poloviny PET lahví si vyznačíme kruhy o průměru cca 8 cm a ty poté opatrně vyřízneme řezákem a začistíme. Čím výš jsou výřezy umístěny, tím více prostoru zůstává pro uschovaný materiál.

2

Poté vezmeme očka a jedno po druhém je postupně našroubujeme do středu víček tak, aby se za ně lahve daly pověsit a očko je i s přidanou zátěží udrželo. Pak už jen vybereme vhodné a dostatečně prostorné místo, kam lze hřebíky natlouct. Ty od sebe umisťujeme v takové vzdálenosti, aby na ně šlo s přehledem jednotlivé lahve pověsit a navzájem se nepřekrývaly.

E.ON RÁDCE: JAK PROVÁDĚT TŘÍDĚNÍ PLASTŮ?

Když už visí celý organizér, můžeme do něj postupně přemístit všechny drobné elementy z pracovní plochy a udělat si tak v dílně jednou pro vždy přehledný pořádek.

3

Témata:

Doporučujeme

Další
TV žrouti