NÁVOD: Vyrobte si domácí adventní kalendář ze starých kolíčků

Také vás slavnostní duch Vánoc nenechá klidnými, a vy se tak snažíte již před začátkem adventu vyzdobit každý kousek vaší domácnosti? Nic se nemá přehánět, ale i ti největší minimalisté jistě přitakají, že Vánoce se zkrátka musí oslavit se vším všudy. A co by to bylo za advent bez pořádného, po domácku vyrobeného adventního kalendáře? Tím totiž potěšíte nejen děti – můžete si být jisti, že vaši kreativitu ocení i zbytek rodiny, přátelé a všechny budoucí návštěvy.

Tento rok jsme se rozhodli, že na celý adventní kalendář recyklujeme staré věci, které v každodenním životě nahradily už jiné, novější a funkčnější předměty. Starému tak dáme druhou šanci na život, nebudeme muset nic kupovat ani vyhazovat, a navíc využijeme jejich vintage atmosféry. Dřevěné kolíčky, staré prkno či jiný podklad nebo přírodní provázek najdete jistě i u vás doma, a za půl hodiny si tak vyrobíte krásnou a funkční domácí dekoraci, která vám poslouží mnoho dalších let. Tak s chutí do práce!

Potřebujeme:

Potřebujeme:

24 dřevěných kolíčků
staré dřevěné prkno či jiný podklad (zde doporučujeme kutilskou dávku improvizace)
tavnou silikonovou pistoli
bílý sprej
červenou temperu a malý štěteček
gumové rukavice
červenou fixu

Na dárečky:
papírové pytlíčky
přírodní provázek
dobroty či jiné maličkosti, které se do pytlíčků dají na každý den

Postup:

Nejprve si dřevěné prkno očistíme a jemně nastříkáme sprejem. Vždy vypadá lépe viditelná struktura, nicméně pracovat můžete i s hladkým materiálem. Doporučuji jej nastříkat jen zlehka, aby prosvítala původní barevnost podkladu. Stejně tak nastříkáme i všechny kolíčky a necháme uschnout.

Koláž 1

Když jsou kolíčky suché, odekorujeme je nejrůznějšími vzory a motivy. Skvěle vypadá temperová barva, ale stejně tak můžete použít i červenou fixu. Podle délky prkna si vyměříme, jak daleko od sebe mají být kolíčky umístěny. Poté je jeden po druhém lepíme silikonem na podklad zobáčky dolů tak, aby se za ně posléze mohl přichytit pytlíček s dárečkem. Nakonec už jen nad každý kolíček napíšeme číslo dne, tedy od 1. do 24., kdy je Štědrý den.

Postup výroby 2

Kalendář je nejlepší zavěsit na zeď. Pokud se vám jej nechce přibíjet hřebíky, a dělat si tak zbytečné díry do omítky, stačí na tento měsíc využít již zatlučený hřebík, na kterém visí například nějaký obraz. Z obou stran podkladu kalendáře lehce nabijeme malé hřebíčky, navážeme na ně konce provázku, a nakonec za něj celý výtvor pověsíme na stěnu. Teď už jen stačí doplnit dárečky a advent může začít!

Adventní kalendář

Adventní kalendář

Témata:

Doporučujeme

Další
TV žrouti