NÁVOD: Vyrobte si veselé květináče z pet lahví

O složitosti recyklace a ekologické stopě likvidace plastových produktů jsme si toho řekli již mnoho. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak kreativně a prakticky tento odpadový materiál využít a vylepšit si tak domácnost o nejrůznější vychytávky. Složení pet lahví totiž nese mnohem více kladných vlastností, než je využito při jejich primárním funkcí (ochrana a skladování tekutin). Při domácím kutilství tak nastává otázka, kam až můžeme zajít, abychom tyto charakteristické rysy, jako je pevnost, přizpůsobivost, tvarovatelnost, průhlednost a nepropustnost, využili co nejdůsledněji.

E.ON RÁDCE: JAK PROVÁDĚT TŘÍDĚNÍ PLASTŮ

Odpadové pet láhve ovšem nemusíme zpracovat pouze prakticky – jejich často krásný ergonomický tvar přímo vyzívá k estetickému využití a pokud tyto dva elementy dokážeme propojit v kompaktní celek, můžeme si gratulovat. Dnes si ukážeme jeden z výstupů, který obohatí vaši domácnost, zahradu či terasu o dekorativní doplněk a zároveň praktického pomocníka. S trochou zručnosti tak můžete proměnit špatně recyklovatelný odpad na pěkné květináče, díky nimž neutratíte peníze za další budoucí odpadový plast. No není to dobrá výzva?

Potřebujeme:

Potřebujeme:

Pet lahve

Stará cédéčka

Silikonovou pistoli

Bílý sprej

Černou akrylovou barvu

Černou lihovou fixu

Řezák

 

Postup:

koáž postup

Z petek nejprve sloupněte etiketu a následně je rozřízněte na dva díly s jasnou představou, jakou část následně na květináč využijete. Pokud jste se rozhodli vytvořit sérii podobných květináčů, nejlépe vypadá uříznout každý z nich jinak vysoký a podle toho do nich pak vybírat sázené květiny.

E.ON RÁDCE: JAK PROVÁDĚT TŘÍDĚNÍ PLASTŮ

Když je máte nařezané, nastříkejte je důkladně bílým sprejem v několika vrstvách, než se původní odstín láhve zcela ztratí. Barvěte je pouze z venku, aby nátěr nepřicházel do kontaktu s květinou či jejími kořeny. Nezapomeňte ani na CD, které stačí nastříkat pouze z jedné strany.

2

Po zaschnutí připevněte pet lahve zavíráním doprostřed cédéčka a vytvořte tak pohárek. Teď už stačí jen květináče ozdobit nejrůznějšími vzory. Pamatujte, že v rozmanitosti je krása a vytvořte si z květináčů krásnou podzimní dekoraci do zimní zahrady či na parapet útulného obýváku.

final

Témata:

Doporučujeme

Další
TV žrouti