Nejočekávanější elektromobilové závody 2017, kterých se můžete zúčasnit

Je za námi rok nabitý inovacemi v oblasti elektrické mobility, který přinesl rozmach prodejů plně elektrických vozů oproti plug-in hybridům i relativní nárůst trhu v porovnání s trhem aut se spalovacím motorem. Tento posun se odráží i na pozici dříve zatracovaných elektromobilů ve světě motosportu, což mimo jiné dokládá stoupající popularita závodního seriálu FIA Formula E.

Dnes si ale povíme něco o závodech, při kterých nemusíte mít zavedenou automobilku v zádech, abyste se jich mohli účastnit a užít si trochu adrenalinu za volantem (nebo řídítky) bezemisních vozidel. Závody, které nejsou ani tak o ukojení soutěživých povah, jako spíš o dobrodružství a požitku, jaké vám může přinést jen jízda neprobádanou krajinou. Neváhejte se proto se svým ekologicky šetrným dopravním prostředkem zapojit do jakéhokoliv z uvedených podniků.

WAVE Trophy

Pokud jste někdy detailně chtěli prozkoumat každý kout Švýcarska, osmidenní podnik Wave Trophy je pro vás to pravé. Mezi 9. a 17. červnem budete mít možnost procestovat líbeznou hornatou krajinu i města Lausanne, Bern, Lucern, Curych nebo Lugano v pelotonu elektrických vozidel s nadšenými řidiči za volantem. S dobíjecími stanicemi na každých 60 kilometrech tak pro vás nebude problém bezstarostně si užívat okolní krásy na 1 600 kilometrů dlouhé výpravě. Pokud se samotného závodu nemůžete účastnit, můžete sledovat průběžné výsledky na jeho Facebooku.

E.ON RÁDCE: VYPLATÍ SE ELEKTROMOBIL?

 

 

 

 

New Energies Rallye Český Krumlov 2017

I tuzemské automobilové podniky nezůstávají pozadu a jdou s elektrickou vlnou. Vedle tradiční Rallye Český Krumlov bude toto historicky cenné město hostit i šestý ročník rally s názvem New Energies, která dá prostor motosportu budoucnosti poháněnému elektrickou energií. To celé pod záštitou Mezinárodní automobilové federace.

Bezemisní závodní speciály budou mezi 18. a 20. květnem letošního roku zápolit na rychlostních zkouškách v Jihočeském kraji o titul letošního šampiona. Nezbývá než doufat, ať se překoná loňská účast 47 závodících posádek.

 

kmlv
foto: New energies Rallye Český Krumlov/Petr Skřivánek

 

E.ON like-bike tour

Pokud se vaše elektromobilita vztahuje jen na jednostopé stroje, neváhejte za dobrodružstvím vyrazit na svém elektrokole na závody E.ON like-bike tour 2017. Loňský nultý ročník se konal v okolí Nových Hradů a letos se otevírá i pro širokou veřejnost. Místo a přesný termín konání se od pořadatelů dozvíme během několika příštích týdnů. Další novinky o E.ON like-bike tour 2017 očekávejte u nás na serveru ecofuture.cz. Dojmy z loňského ročníku najdete zde.

E.ON RÁDCE: JAK POZNÁM DOBRÉ ELEKTROKOLO?

eon like ebike

 

eTour Europe

Heslo tohoto závodu zní jasně – 9 hlavních měst v 9 dnech. Pokud máte v plánu z kraje léta objevovat krásy a kulturu střední Evropy ze sedadla svého elektrického auta, nenaskytne se vám lepší příležitost, než se připojit ke konvoji eTour Europe. Mezi 9. a 18. červnem budete mít možnost prosvištět Evropou a letmo se porozhlédnout, jak to vypadá u našich sousedů. Cesta dlouhá 3 600 kilometrů začíná v Mnichově, pokračuje přes severnější Lucemburk, Brusel a Berlín, aby po zastávce v Praze pokračovala do Bratislavy, Budapešti, Záhřebu, Lublaně s cílem v rakouském Salcburku. Je jen na vás, jestli si na takové dobrodružství troufnete.

etour

 

Elektrický maraton Lvov – Monte Carlo

Maraton mezi Lvovem a Monte Carlem nevede po náhodně vybrané trase, ale je novodobou reinkarnací automobilového závodu, který se jezdil z estonského Talinu právě do přímořského knížectví ve 30. letech 20. století. Šestý ročník obnoveného maratonu je, jak je zřejmé, otevřen pouze elektrickým vozidlům, která mají být současným odkazem k původnímu závodu. Během cesty účastníci navštíví 8 zemí včetně České republiky a po ujetí 3 500 kilometrů se octnou v cíli na náměstí v Monte Carlu.

E.ON RÁDCE: KTERÉ ELEKTROMOBILY JSOU NEJVYHLEDÁVANĚJŠÍ?

 

 

 

 

Program pro letošní rok je očividně nabitý. Chcete-li se účastnit některé z uvedených akcí, neváhejte a dopřejte si trochu zážitků se svým vozem budoucnosti. Jestli na elektřinu ještě nejezdíte, můžete se alespoň na chvilku stát součástí dění. Najděte si čas na poklábosení se zapálenými jezdci, kteří přes naše území budou v rámci závodů přejíždět, abyste si rozšířili obzory ve svém zájmu o elektrickou mobilitu. Koneckonců i letošek bude velkým rokem pro tento přelomový způsob dopravy a i vy se můžete co nevidět stát součástí této změny za volantem nebo řídítky svého nového ekologického mazlíčka.

Témata:

Doporučujeme

Další
6 „zaručených“ rad ke snížení spotřeby, které opravdu nefungují