Pasohlávky

Poznávejte krásy rekreační oblasti Pasohlávky, Mikulovska a Lednicko-valtického areálu pohodlně, svobodně a bez námahy. A přitom pomáhejte přírodě. V kraji vína, památek a přírodních krás, v Pasohlávkách u MORAVSKÉHO MOŘE. Využijte půjčovnu elektrokol a elektroskútrů v největším kempu na jižní Moravě, v autokempu Merkur Pasohlávky.
Dobít energii a načerpat síly na vaší vyhlídkové trase pak můžete ve vinařské vesničce Pavlov, v hotelu Pavlov. Další možnou zastávkou je Jáňův dvůr v Novém Přerově, kde kromě poctivé domácí kuchyně najdete i místní produkty.

Půjčovna elektrokol a elektroskútrů

Půjčovna  mimo provoz.
Autokemp Merkur Pasohlávky (Informační centrum u výjezdové recepce)
Pasohlávky
Tel.: 519 427 714, 776 442 671
kemp@pasohlavky.cz, www.kemp-merkur.cz

Doporučené trasy

Okolo ATC Merkur (délka trasy: 27, 5 km, obtížnost: nízká)Rodinný výlet kolem horní a střední novomlýnské nádrže, součástí trasy je i naučná stezka Věstonická nádrž. trasa: ATC Merkur – střední nádrž (Věstonická) – Betlém – přírodní památka – most přes řeku Jihlavu, Svratku - hráz Strachotínského rybníka, Dolní Věstonice (expozice Věk lovců a mamutů, Kalendář věků – areál Rybníkářství Pohořelice – Brod nad Dyjí – ATC Merkur

Za památkami UNESCO v Lednici (délka trasy: 37,5 km, obtížnost: nízká)
Trasa vede z ATC Merkur kolem střední nádrže přes Strachotín, Dolní Věstonice (expozice Věk lovců a mamutů, Kalendář věků), Pavlov (vesnická památková rezervace), Milovice, Bulhary do Lednice, kde je možné navštívit zámek skleník, zámeckou zahradu, rozhlednu Minaret a mnoho dalších památek.

Po Jantarové stezce přes Starou horu do Mikulova (délka trasy: 25,5 km, obtížnost: nízká)
trasa: Pasohlávky obec, Brod nad Dyjí, Stará hora (vinařská naučná stezka), Nový Přerov, Dobré Pole, Březí, Mikulov.

Podívejte se na video z E-půjčovny Pasohlávky

 

Témata:

Doporučujeme

Pasohlávky