Powercube – skládací mobilní elektrárna

Odlehlé vesnice v pralese, pastevecké osady v opuštěných údolích, čerpací a vrtné stanice nebo třeba nemocnice v zemích třetího světa. Všem těmto místům je společná izolovanost, a přitom neztenčená potřeba po zásobování energiemi. 

Společnost Ecosphere Technologies přichází s řešením v podobě rozkládací elektrárny PowerCube. Čistě, levně, ekologicky – a hlavně skladně. 

Výrobce podotýká, že se v současné době jedná o největší mobilní solární generátor elektřiny, který v sobě kombinuje výhody nezávislosti obnovitelných zdrojů energie a snadné přepravy kamkoliv, kde je to zapotřebí. 

Poskládat si PowerCube je prý hračka, a každý si může vybrat, o který ze čtyř velikostních modelů stojí. I ten největší přitom dopravíte na místo určení v klasickém dvanáctimetrovém lodním kontejneru, a pak už stačí jen zmáčknout tlačítko, a věci se začnou dít. Okamžitě po rozložení je elektrárna schopná generovat 15 kW.

Zastíněný prostor pod „listy“ solárních panelů je možné využít jako učebnu, provizorní zdravotnické zařízení, satelitní komunikační centrum nebo datový uzel, který bude do vzdálenosti třiceti kilometrů poskytovat volný Wi-Fi signál. Využití najde toto zařízení pochopitelně také v armádě.

PowerCube navíc umožňuje připojení k řadě praktických aplikací, takže je možné ji okamžitě využít jako pohonnou jednotku pro čerpadla vodních vrtů. Prostě univerzální řešení.

Corey McGuire, ředitel společnosti Ecosphere Technologies k tomu dodává: „Tohle je naše odpověď na požadavek, jak dostat elektřinu, vodu a komunikační technologie na odlehlá místa, bez využití fosilních paliv.“

Témata:

Doporučujeme

Další
Energy Globe: projekty, které zachrání svět