RECEPT: Konopné proteinové kuličky s čokoládou

Kdo by neměl rád sladkosti. Bohužel nám ale nesvědčí. Přesto se malých odměn nemusíme úplně vzdávat. Z vlastní zkušenosti vím, jak je těžké vyřazovat cukr z jídelníčku. O to je pak lepší zážitek vychutnávat si něco sladkého v přirozené podobě, samozřejmě s malým přispěním domácího robotu a dalších skvělých pomocníků a ingrediencí.

Například konopná semínka jsou takový malý zázrak. Nejen že sama o sobě chutnají jako oříšky a dají se pojídat loupaná i celá, ale i  jejich účinky jsou více než skvělé. Vegani je milují pro jejich vysoký obsah kvalitních bílkovin a vitamínů skupiny B a nahrazují jimi živiny z masa. Semínka obsahují i velké množství nenasycených mastných kyselin omega-3 a 6, které mají na starost správnou funkci nervů, kardiovaskulárního systému a mozku. Díky proteinovým globulinům také silně podporují imunitní systém. Konopná semínka jsou významným antioxidantem vhodným pro denní spotřebu u dětí, sportovců, starších lidí i těhotných žen. Jsou totiž velkým pomocníkem při vysoké fyzické i psychické zátěži. Pokud si tedy tuhle superpotravinu namícháte s přirozeně sladkým sušeným ovocem, kakaem, karobem a bio čokoládou, bude vaše občasné mlsání vlastně zdraví prospěšné. Konopné proteinové kuličky vám dodají energii a budou vám moc chutnat.

konopné kuličky

Suroviny:

1 hr směsi datlí a sušených meruněk
1/4 hr loupaného konopného semínka
1/4 hr bílého sezamového semínka
1/4 hr směsi raw kakaového prášku a karobu
1/4 hr bio čokoládových zrnek
špetka skořice
pár kapek vanilkového extraktu

Postup:

Měkké datle a meruňky rozmixujeme na lepkavou hmotu. Pokud jsou plody moc suché, můžeme je předem na 20 min namočit, nebo jen přidat do mixéru trochu vody. Směs ale nesmí být řídká. V misce promícháme ostatní suché ingredience. Přidáme datlovo-meruňkovou hmotu a pečlivě zpracujeme dohromady. Poté tvoříme kuličky, které můžeme obalit v sezamu. Pokud svůj výtvor schováte do ledničky, může vám vydržet celý týden.

konpné kuličky

konopné kuličky

konopné kuličky

Témata:

Doporučujeme

Další
TV žrouti