Samozavlažování za pár kaček za pomocí PET lahve

Rozrůstá se vaše domácí zahrádka tak, že přestáváte stíhat každou rostlinku dostatečně zalévat? Nebo jen vyrážíte na dovolenou a bojíte se, že bez spřátelené sousedky květiny uschnou? Máme řešení. Samozavlažovací květináče jsou geniální pomůcka, bohužel bývají často velmi drahé. S námi si vyrobíte dvě jednoduché alternativy během půl hodinky a ještě využijete nepotřebné PET lahve, které by skončily v nejhorším případě někde na skládce.

Co potřebujete?

prázdné PET lahve různých velikostí
savý knot nebo jiný textilní provázek, popřípadě tkanička

Postup:

samozavlazovani

Prázdnou PET lahev rozpůlíme a okraje zarovnáme. Do víčka vytvoříme pomocí nůžek čtyři otvory, dva pro knot a dva pro přívod vzduchu. Knot protáhneme dírkami tak, aby oba jeho konce směřovaly „ven“ z lahve.

samozavlazovani1

Horní část lahve s víčkem nasadíme hrdlem dolů do spodní části. Oba konce knotu by se měly dotýkat dna spodní lahve. Do horní části s víčkem zasadíme rostlinku se zeminou, spodní naplníme vodou. Horní část našeho nového samozavlažovacího květináče můžeme polepit například washi páskami.

Touto metodou si můžete vytvořit i větší velikost květináče, například z kanystru, a můžete začít pěstovat vlastní palmu.

samozavlazovani2

TIP: Na závěr ještě jednu variaci. Odstřihněte dno PET lahve a do víčka udělejte pár malých dírek. Voda by neměla okamžitě vytéct, ale pomalu kapat nebo téct v malých pramíncích. Vyhlubte v květináči jamku a do ní PET lahev dnem vzhůru zasaďte. Květina si sama vytáhne potřebné množství vody.

Přejeme spoustu zeleně!

Témata:

Doporučujeme

Další
Malé nenasytné očičko