Luxusní dovolená na solárním ostrově

solarni ostrov
Foto: Michele Puzzolante

Vznášet se na poklidných vlnách azurově modrého moře, dopřávat si maximálního servisu v klimatizovaném baru, nahlížet do tajemství života pod hladinou? S plovoucím solárním ostrovem žádný problém!

Díky vizuálně atraktivnímu projektu Solar Floating Resort (SFR) v Singapuru působícího designéra Michele Puzzolanteho třeba budou všechny v úvodu zmíněné radovánky jednou možné. Ne, že by tedy nebyly dostupné už dnes. Projekt SFR ale navíc uklidní vaše ekologicky smýšlející vědomí tím, že vše běží na obnovitelný a nevyčerpatelný zdroj energie - slunce.

Puzzolante připravil návrh autonomního prázdninového plovoucího obydlí o rozloze 110 metrů čtverečních, které staví sousloví „ostrovní systém“ do zcela jiného světla. Veškerou energii plovoucího modulu pro všeho všudy šest výletníků zajišťují solární panely a slunečníky na střeše volně se vznášejícího plavidla. 

Prakticky celý tento plovoucí ostrov je dále pokryt ultratenkým aktivním fotovoltaickým filmem, který se nabíjí sluneční energií přes den, aby v noci vydával slabé záření, kterým osvětluje bez spotřeby další energie vnitřní i vnější prostory.

Vyrazit za potápěním do hlubin, jen tak si plavat v okolí solárního dómu, nebo si dopřávat uklidňujícího bublání v jacuzzi vířivce? SFR nabízí vše, co si jen náročný klient může přát. Puzzolante původně navrhl plovoucí ostrov jako přímou součást luxusních přímořských hotelových letovisek pro klienty, kteří při dovádění v moři ocení trochu více soukromí. 

Jak ale návrhář připouští, SFR by právě tak dobře mohl fungovat jako nouzové obydlí v oblastech postižených přírodními katastrofami, stejně jako by mohl být odpovědí na život v zónách, které jsou postiženy zvyšující se hladinou vody.

Témata:

Doporučujeme

Další
Energy Globe: projekty, které zachrání svět