Stolní fotbálek z krabice od bot

Kreativní realizace přináší to největší potěšení, když víte, že výtvorem potěšíte ještě někoho dalšího, a právě proto patří návody pro výrobu vlastních dětských hraček do jedné z nejoblíbenějších kategorií. Není nutné striktně dodržovat pokyny, jelikož produkt závisí pouze na vaší manuální zručnosti a kreativitě. Nejlepšího výsledku dosáhnete v případě, že k samotnému procesu tvorby přistoupíte jako k zábavné hře. Popusťte uzdu své fantazii, vraťte se zpět do dětských let a vykouzlete svému potomkovi úsměv na rtech.

Kopané na zelené louce se dozajista nic nevyrovná, pokud vám ovšem okolnosti takový luxus nedovolují, můžete si ji vynahradit podomácku vyrobeným stolním fotbálkem. Nespornou výhodou je materiálová i fyzická nenáročnost, a to především v poměru ke kvalitě a využitelnosti výsledného produktu. Najděte starou krabici od bot a vytvořte z ní během půl hodiny fantastickou hračku, která pobaví nejen vaše děti, ale i kamarády, návštěvy a vás samotné.

fotbalek

Potřebujeme:

jakoukoli kartonovou krabici zhruba velikosti krabice od bot
8 dřevěných kolíčku na prádlo
4 zahradnické tyčky délky cca 50 cm a průměru cca 1 cm
20 korálků
2 špejle
2 různě barevné spreje (můžeme použít i tempery apod.)
gumové rukavice (abychom si při nanášení barvy neušpinili ruce)
tužku
pravítko
řezák

E.ON RÁDCE: JAK DĚLÍME ODPADY?

Postup:

fotbalek

Ze všeho nejdříve obarvěte kolíčky, aby během dalších kroků mohly pomalu schnout.  Do dvou řad si je vyskládejte na papírový podklad (abyste neušpinili pracovní plochu) a postupně na ně z dostatečné vzdálenosti nanášejte barvu. Po nástřiku vždy kolíčky otočte a pokračujte na ostatních stranách. Pokud nanášíte barvu štětcem, postupujte taktéž. Po nabarvení postavte kolíčky na podklad co nejmenší plochou, aby se vám nepřilepily.

 

 

fotbalek

Nyní očistěte papírovou krabici od veškerých nečistot a na její kratší strany narýsujte branky. Pro stejné šance obou hráčů musí být branky stejně velké (široké maximálně 10 cm a vysoké zhruba 7 cm) a umístěné uprostřed plochy. Narýsované výseče pomocí pravítka vyřízněte a začistěte.

 

 

fotbálek

Poté pravítkem rozměřte 4 body pro následnou instalaci hracích tyčí. Změřte delší stranu krabice a vydělte ji pěti. Výsledná délka určuje meziprostor tyček. Pro lepší manipulaci při hře by měly být tyčky ve stejné výšce, proto úseky nanášejte na předem narýsovanou přímku. Na vyznačených bodech prořízněte do stěny krabice otvory ve tvaru křížku velkého cca 1 cm2 tak, aby nám tímto otvorem mohla snadno projít tyčka a zároveň pevně držela na jednom místě. Tento úkon proveďte po obou stranách krabice.

Do vyřezaných otvorů opatrně nasuňte dřevěné tyčky tak, aby byly po obou stranách krabice konce stejně dlouhé.

 

 

fotbalek

Nyní přichází řada na již suché barevné kolíčky. Přicvakejte je na tyče ve stejném rozvržení, jako je tomu u klasického stolního fotbalu – jeden kolíček před bránu a tři do útoku. Barvy kolíčků se na jednotlivých tyčích pravidelně střídají. V tomto okamžiku zbývá už jen počítadlo, které v průběhu hry ukazuje, který team vítězí. Od růžků krabice si na delších stranách rozměříte 2 cm odshora a 2 cm ze strany. Do jednoho bodu vpíchněte špejli, navlékněte na ni deset korálků a konec upevněte do druhého bodu. Stejný proces opakujte i nad druhou brankou.

E.ON RÁDCE: JAK DĚLÍME ODPADY?

 

fotbalek

Nyní už jen stačí vhodit míček a hra může začít. Pamatujte ale, že není důležité zvítězit, ale pořádně si užít hru!

Témata:

Doporučujeme

Další
Malé nenasytné očičko