Světové korporace přecházejí na obnovitelné zdroje

Už nějaký čas je možné pravidelně čítat o světových firmách, které se otevřely obnovitelným zdrojům energie. Mnohé z těchto korporací už dokonce využívají OZE ze 100 %.

Mnohé státy včetně České republiky se stále snaží přesvědčovat své občany, že obnovitelné zdroje jsou ve výsledku méně výhodné než tradiční fosilní zdroje. Zejména z ekonomického hlediska.

Jenže, kdo lépe by měl vědět jak výhodné nebo nevýhodné jsou obnovitelné zdroje než soukromé společnosti, jejichž jediným posláním je tvorba zisku - na rozdíl od státu? A přeci, už desítky světových firem využívají energie z OZE z plných 100 %!

Podle nejnovějšího žebříčku RE100 organizací The Climate Group a CDP jsou mezi nimi například Microsoft, SAP, Swiss Post, KPN či Commerzbank. Další se této metě rychle blíží, například Facebook, Google či IKEA. Pravdou je, že všechny tyto firmy to dělají i s vědomím toho, že jim to pomůže zlepšit povědomí o jejich značce u veřejnosti.

Lidé v ostatních částech jednoduše smýšlejí lépe o firmách, kterým není lhostejné životní prostředí a zdraví obyvatel. Nedávno jsme informovali, že počet solárních instalací na komerčních objektech v USA strmě roste.

Důvod je jednoduchý: výroba energie ve vlastní solární elektrárně je ekonomicky výhodnější než nákup elektřiny ze sítě. Slunce a vítr mění Spojené státy k lepšímu. Ostatně, už i japonské supermarkety dostávají solární střechy.

Google investuje další miliony do solárních elektráren. Také IKEA investuje do větrné a solární energie. Není na světě jediné globální korporace, které záleží na mínění spotřebitelů, která by se alespoň nějakým způsobem nesnažil "ozelenit" svou spotřebu energie.

Google vám dokonce poradí, jak instalovat solární panely. A nedávno se rozhodl přebudovat uhelnou elektrárnu na nové datacentrum. Potom žádný div, že 75 % nové výrobní kapacity v USA jsou obnovitelné zdroje.

Témata:

Doporučujeme

Další
S iniciativou Na ovoce vstříc sadaření a původním odrůdám