VIDEO: Elektromobilní DIY revoluce podle vzkvétající youtubové hvězdy

E.ON RÁDCE: JAK OBTÍŽNÁ JE PŘESTAVBA NA ELEKTROMOBIL?

Automobilka Tesla už od svého založení prosazuje revoluci osobní dopravy bez kapky fosilních paliv a stala se tak jedním z nejpokrokovějších výrobců vůbec. Mimo pohonu se ale její filozofie shoduje s většinou jejích tradičních konkurentů, což pro mnoho zákazníků není důležité do chvíle, kdy se svým autem, často doslova, narazí na nějakou překážku. Firma v zájmu výhradního servisování svých vozů neprodává náhradní díly, což pro řadu majitelů představuje vysoké frustrující výdaje navíc. Technicky nadaný rebel Rich Benoit se ale rozhodl vzepřít moci automobilového giganta a ve své garáži svépomocí navrací nepojízdné vraky zpátky na silnice.

1
Rich Benoit, známý také jako "Doctor Frankenstein of Teslas"

Od vlastnictví Modelu S k vlastními neautorizovanému servisu

Dávno předtím, než se Richova garáž naplnila desítkami náhradních dílů na Tesly, se stejně jako kdekdo jiný rozhodl pořídit si přelomový Model S s cenovkou těsně pod hranicí dvou milionů korun. Jeho nadšení z revolučního elektromobilu ale rychle opadlo. Při brouzdání na internetu narazil na auto, jehož cena byla sice podstatně přívětivější, stalo se ale obětí záplav, které s komplikovanou elektronikou a bateriemi udělaly svoje. V tu chvíli si řekl, že dostat tuhle Teslu do provozuschopného stavu bude vyžadovat akorát trochu vysoušení a bude zas jako nová. Kdyby tenkrát věděl, jak se mýlil.

Po troše úsilí brzy usoudil, že utopeným vnitřnostem už není pomoci. Rozhodl se proto koupit druhý nepojízdný kus, jehož pohonný systém byl oproti zbytku auta v nejlepším pořádku. Se dvěma vraky, notnou dávkou skepse, ale koňskou dávkou odhodlání, se pustil do spojování „zdravých“ částí obou aut. Průběh svojí kutilské práce dokumentoval prostřednictvím YouTube kanálu a po mnoha měsících usilovné dřiny nezískal pouze nové auto, ale také kupu technických vědomostí, zápal pro oživování vraků a internetové obecenstvo, které ho v jeho snaze povzbuzovalo.

E.ON RÁDCE: JAK OBTÍŽNÁ JE PŘESTAVBA NA ELEKTROMOBIL?

Během stavby auta se Richův obdiv ke značce, založené Elonem Muskem, změnil v rozporuplný postoj. I přes všechno dobré, co pro něj znak velkého T představoval, se při práci na autě setkal i s odvrácenou stranou vlastnictví takového vozu. Posedlost Tesly vlastním servisováním a neposkytování náhradních dílů mu v průběhu přestavby přidělaly mnoho vrásek na čele, nemluvě o tom, že to jsou hlavní důvody, proč k sestavení jednoho funkčního vozu potřeboval dva nefunkční.

1
Kvůli shánění náhradních dílů vykupuje Rich Benoit bourané a jinak poškozené vozy Tesla, abych z jejich dílů opravoval další poškozené vozy.

Vzdor se technologickému gigantu nelíbí

I to ho po dokončení jeho vozu přesvědčilo nepolevovat v nově nabyté zálibě a být nápomocný i dalším majitelům, kteří by si jinak opravy svých vozů nemohli dovolit. V duchu myšlenky, že každý by měl mít právo opravovat si svůj majetek, tak nashromažďuje náhradní díly z nepojízdných Tesel a poskytuje neautorizované opravy řidičům v nouzi. Díky mezeře v zákonech státu Massachusetts Richovi takové praktiky zatím procházely i přesto, že Tesla ostře brojí proti podobným domácím opravnám. Rich se ale obává, že si na něj kalifornská automobilka dříve či později došlápne a zatne jeho opravářské revoltě tipec.

Do té doby ale bude pokračovat ve svém snažení a Tesle navzdory bude nadále recyklovat vzácné součástky, které by jinak skončily ve šrotu. Monopolistický postoj to možná nezmění, podle Riche je ale důležité, aby Tesla a všichni ostatní věděli, že se zákazníci mohou vzepřít i tak velké korporaci a svépomocí opravovat své vozy. Komunita nadšenců jako je Rich není bůhvíjak početná, ale téměř tři sta tisíc odběratelů Richova kanálu vypovídá o tom, že ve své snaze nejsou sami.

Víc se o Richovi, hledání havarovaných Tesel a jejich znovuzrození po měsících mravenčí práce můžete dozvědět v úvodním videu.

Témata:

Doporučujeme

Další
Stanou se elektrické bezpilotní formule královskou disciplínou motorsportu?