Vyšší Brod

Užijte si nádhernou přírodu a památky Vyšebrodska na elektrokole nebo elektroskútru. Buďte šetrní k přírodě a vychutnejte si pobyt na čerstvém vzduchu v šumavských lesích i na břehu Lipna.

Půjčovna elektrokol a elektroskútrů - infostánek parkoviště u restaurace Inge

Půjčovna  je mimo provoz.
Míru 379, 382 73 Vyšší Brod
Tel.: 775 748 800
Email: info@ingetour.cz
GPS: 48°37‘21.248“N, 14°18‘24.539“E

Doporučené trasy

Vyšší Brod – Čertova stěna – Loučovice – Přední Výtoň – Vítkův Kámen – Frýdava ( přívoz ) – Frymburk – Lipno – Vyšší Brod
Délka trasy: 52 km
Projeďte se v méně navštěvované části Lipna. Na trase nezapomeňte navštívit Vítkův kámen - nejvýše položený hrad (zříceninu) v Čechách 1035 m n. m. Zpátky si cestu zpestřete přívozem přes Lipno z Frýdavy do Frymburka.

Vyšší Brod – Herbertov – Rožmberk – Větrná – Vyšší Brod
Délka trasy: 26 km
Trasa kopíruje krásné pasáže řeky Vltavy. Projedete na ní Rožmberk, nejstarší sídlo rodu Rožmberků a na zpáteční cestě uvidíte vyrovnávací nádrž Vyšší Brod.

Vyšší Brod – Hrudkov – Rožmberk – Větrná – Malšín – Frymburk – Lipno – Vyšší Brod
Délka trasy: 44 km
Vydejte se přes Hrudkov do Rožmberka. Rozhlédněte se po obci Malšín, zaujme vás nejen svým okolím, ale taky krásným kostelem Srdce Ježíšova. Pokračovat pak budete lesem do Frymburka a Lipna a podél Vltavy se vrátíte do Vyššího Brodu.

Vyšší Brod - Studánky – Bad Leonfelden– Vorderweissenbach – Guglwald – Přední Výtoň – Loučovice – Vyšší Brod
Délka trasy: 43 km
Cestou si užijte nádherné výhledy do malebného šumavského údolí, navštivte lázeňské městečko Bad Leonfelden i hraniční přechod ukrytý v lesích. Zpátky se vraťte podle Lipna.

Vyšší Brod – Studánky – Dolní Drkolná – Horní Dvořiště – Dolní Dvořiště – Rybník – Vyšší Brod
Délka: 26 k
Na této trase vás čeká nejjižnější místo v Čechách – Dolní Drkolná, dál pak Horní a Dolní Dvořiště, které patří k důležitým přechodům do Rakouska. Vracet se budete přes Rybník a podél Vltavy do Vyššího Brodu.

 

Témata:

Doporučujeme