Začal se prodávat první nábytek vypěstovaný z hub


Sdílejte:

Je možné, že díky houbám dojde ke svižnému závěru těžko rozkladatelné „doby plastové“, jak mnozí nazývají dobu, ve které v současnosti žijeme. Znamenalo by to tlustou čáru nad tolik nadužívaným materiálem, volně plujícím plastovým odpadem v kdysi panensky čistých mořích a oceánech, často ve funkci zbraně vraždící přírodu.

Americká firma Ecovative se snaží takové návyky měnit už od roku 2007 pomocí nové jednoduše rozkladné suroviny EcoCradle – hmoty z hub. Jedná se přímo o kořeny hub prorůstající formami nejrůznějších tvarů, čímž vzniká materiál schopný nahradit plasty. Ecovative za výhody tohoto objevu označují vysokou výkonost, cenovou dostupnost, domácí recyklovatelnost, rychlou obnovitelnost, tvarovou přizpůsobitelnost a přirozenou nehořlavost. Více jsme o celém procesu psali v článku „Houby možná jsou plasty budoucnosti“. Nyní firma Ecovative posunula svou výrobu o jeden krůček dál a začala vyrábět z hub svůj vlastní nábytek, který už prodává na svém e-shopu. Můžete si vybrat od organizátoru na psací stůl až po samotný stůl. V následující galerii si všechny výrobky můžete prohlédnout.

Témata:
Sdílejte:

Doporučujeme

Rozdáváme 10 rodinných vstupenek do Aqualand Moravia. Odpovězte správně na soutěžní otázku

Každá 10. správná odpověď vyhrává. Soutěž bude ukončena ve čtvrtek 23.6. 2017 ve 12:00 nebo rozdáním poslední vstupenky.