O projektu

Na ecoFuture.cz přinášíme myšlenky pro svět, ve kterém se šetří energií a neznečišťuje životní prostředí. Sledujeme ty nejkreativnější mozky od vědců po inovátory, od architektů po designéry, od velkých společností po start-upy. Každý týden přinášíme reportáže, rozhovory a novinky zabývající se ochranou přírody, která je zdrojem civilizačního pokroku na naší planetě. Bez nových technologií a inspirativních lidí ji jen stěží zachováme.

Trvalá udržitelnost je životní styl

Svět odchází od fosilních paliv a konvenčního životního stylu k trvale udržitelnému rozvoji. Od nepaměti lidé nacházeli využití pro všechno, co v domácnostech spotřebovávali. Recyklace nepřišla s barevnými kontejnery, ale znali ji už naši předci a byla normální součástí každodenního života.

Odtud pochází i název projektu ecoFuture. eco (ekologický) pro nás znamená chovat se racionálně a šetrně s ohledem na Future (budoucnost). Ekologický pro nás neznamená zůstat při zemi, ale být futuristický a využívat nejmodernější technologie. Takový životní styl podporujeme a na ecoFuture.cz ho chceme přiblížit co nejvíce lidem. Za tento přístup ecoFuture obsadil 3. místo v soutěži Fénix content marketing v kategorii Webové stránky roku.

redakce@ecofuture.cz